Bizde İNDİRİM Bitmedi!!! DÜĞÜN PAKETLERİNDE BÜYÜK İNDİRİM FIRSATLA...
Deniz tutkunları için Coastal stili ev dekorasyonu

Deniz tutkunları için Coastal stili ev dekorasyonu


Deniz tutkunları için

Coastal stili ev dekorasyonu

 

 

Ufuklara uzanan gök mavisi, kulaç kulaç deniz mavisi, kumsal sarısı, yelken beyazı ve yeşilin binbirtonu...

Eğer siz de bir deniz tutkunuysanız ve kalbiniz her daim Ege'deyse bu stil tam size göre.İlhamını denizden alan ve son yıllara kadar özellikle yazlık evlerde kullanılan coastal (sahil evi) stili,denizden ve yazın canlandırıcı etkisinden vazgeçemeyenler sayesinde şehir evlerine de coşku ve tazelik katıyor.

Yalnızca birkaç ay değil, tüm yıl bir sahil evi ambiyansında yaşamak isteyenler coastal'ı yaşam alanlarına taşıyor.

Elbette rahatlık ve ferahlığın ön planda olduğu bu stilin de bazı kodları var.

 

 

Ferahlığın, saflığın ve sadeliğin rengi olan beyaz, bu tarzın temel rengi. Duvarlarda, tavanda ve zeminde beyazı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Özellikle beyaz ahşap zemin bu stili yansıtmak açısından oldukça ideal.

Beyazı, denizin rengi mavi ile kombinleyerek kullanıyor; aralara bu yılın rengi olan canlı mercanı, aquamarin rengi turkuazı, canlı yeşilleri serpiştiriyoruz.

Tıpkı doğadaki gibi... Bu ikitemel renge doğal tonlardaki ham ahşap mobilyalar, doğal kumaşlar ve bambu, hasır gibi doğal malzemelerden yapılmış aksesuarlar eşlik ediyor.

 

 

63896 - MAXİ - KOLTUK TAKIMI

https://www.dogrucan.com.tr/tr/urun/detay/63896-maxi-koltuk-takimi

 

Coastal'da rahatlık, doğallık ve samimiyet oldukça önemli.

Ev tekstilinden aksesuarlara hiçbir detayda yapay malzemelerle üretilmiş ürünleri kullanmıyoruz.

Bu nedenle mobilya gibi büyük parçalarda daha ahşap kullanmak en iyisi. Ahşap mobilyalarınızı bambu veya rattan koltuklar ve yemek odası takımlarıyla tamamlayabilir, eklektik bir hava yaratabilirsiniz ki coastal aslında stil açısından epey özgür bir çizgiye sahip.

Country, vintage veya kolonyal; tüm bu dekorasyon stillerini harmanlayıp zevkinize göre bir yaşam alanı kurgulayabilirsiniz.

Bu stilde atlanmaması gereken en önemli nokta kullanacağınız ürünlerin ve nihayetinde yaratacağınız ambiyansın denizi ve sahil evlerini çağrıştırması.

 

67120 - MUTFAK MASA SANDALYE - MUTFAK MASA SAND. TK

https://www.dogrucan.com.tr/tr/urun/detay/67120-mutfak-masa-sandalye-mutfak-masa-sand-tk

 

Peki denizi evimizi getirmek, dalgaları ruhumuzda hissetmek için detaylarda nelere yer vermeliyiz?

Kendinize şu soruyu sorun; deniz deyince aklınıza neler geliyor? Deniz yıldızları, kabukları veminareleri, sahilden topladığımız o rengarenk taşlar, ortama ışıltı katan mavi-beyaz fenerler,duvarlardan sarkan balıkçı ağları, gemici dümenleri, salaş görünümlü ahşap masa-sandalyeler, yelken kumaşından yapılmış tenteler, gemici halatları ve çıpalar...

Ve işte coastal! Hasır şapka ve sepetler,balık ve gemi detaylı ahşap veya seramik aksesuarlar ise bu stilin olmazsa olmazı.

 

 

Maviliklere yelken açmak için tekstilleri de atlamayalım:

Yatak odası tekstilinden kırlentlere, havlulardan paspaslara her noktada doğal kumaş ve tonlar kullanmaya özen gösterin.

Tropik desenlikırlentler, mavi koltuk şalları, hasır kilim ve paspaslar, yerlere uzanan uçuş uçuş perdeler ve marin desenli havlularla denizin canlandırıcı etkisini evinizin her köşesine taşıyacaksınız.

Eğer imkanınız varsa sandal şeklinde cibinlikli bir yatak, ahşap tavan pervanesi ve duvara asacağınız bir gemici dümeniyle kendinizi her daim teknede, mavi suların üzerinde gibi hissedebilirsiniz.

Hep siz mi denizegideceksiniz! Haydi şimdi hayatınızda bir değişiklik yapın ve denizi evinize taşıyın.

 

Kategoriler

Kayıt Sil

Kayıt silinecek onaylıyor musunuz ?

Sepete Ekle

Sepet

Yükleniyor...

Adres Ekle

Sepet

Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek onaylıyor musunuz ?