5 üzerinden 0
4919.00TL
5 üzerinden 5
5041.00TL
5 üzerinden 0
7444.00TL
5 üzerinden 4
6563.00TL
5 üzerinden 0
5352.00TL
%6
5 üzerinden 0
5837.09 TL   5442.03TL
5 üzerinden 0
7097.00TL
%10
5 üzerinden 0
4682.98 TL   4194.00TL
5 üzerinden 5
3990.00TL
5 üzerinden 0
3550.00TL
5 üzerinden 5
4442.00TL
%26
5 üzerinden 0
4550.97 TL   3351.18TL
5 üzerinden 0
7720.00TL
5 üzerinden 4
4726.00TL
5 üzerinden 0
6450.00TL
5 üzerinden 0
6275.00TL
5 üzerinden 0
6130.00TL
5 üzerinden 0
6707.00TL
5 üzerinden 0
6862.00TL

Yemek Odası Takımları

Yemek odası takımları özellikle akşamları yemek saatini keyifli geçirmek için tasarlanmış, işlevselliğin ön planda olduğu mobilyalardır. Günümüzde çoğunlukla salonun bir bölümüne konumlandırılabildiği gibi, bağımsız bir oda veya yer sorunu olan evlerde mutfağın bir köşesi de yemek odası olarak kullanılabilmektedir.

Misafirlerin ağırlandığı ve fazlaca göz önünde olan yemek odası takımının tasarımı şüphesiz ki evin genel görünümü üzerinde çok etkilidir. Yemek odasına salonda yer verenlerdenseniz doğru bir dizayn uygulayarak, evinizin ikonu haline gelebilecek hoş bir köşe yaratabilirsiniz.

Sağlamlık ve renk

Yemek odası takımları uzun yıllar boyunca her gün kullanılan mobilyalar olduğu için sağlam ürünlerden seçilmelidir. Masa ve sandalyelerin yapıldığı ahşabın malzemesi dayanıklı olmalıdır. Elbette sağlamlığın yanı sıra kullanımı kolay mobilyalar tercih etmek de gerekir. Mobilya takımının renklerine genel olarak açık renklerin hâkim olması temiz görünümü korumanıza yardımcı olacaktır. Koyu ya da belirgin renkleri aksesuarlar ve sandalye kumaşlarında kullanarak renklendirmeler yapabilir, ortama sıcaklık verebilirsiniz.

Yemek odası takımının ölçüleri

Yemek odası dekorasyonu masa odaklı yapıldığı için tasarıma başlamadan önce kaç kişilik bir masaya ihtiyacınız olduğuna ve ayırdığınız alanın hangi büyüklükte bir masa için elverişli olduğuna karar vermeniz, sizin için en ideal boyutları belirlemeniz gerekmektedir. Bu ölçülere dikkat etmeniz yer kazanma ve düzenli olabilme açısından size avantaj sağlar. Eviniz yeterince genişse ve tek seferde çok sayıda misafir ağırlıyorsanız büyük ölçülerdeki masalardan seçim yapmanız gerekecektir. Büyük bir masa yeterince göz dolduracağı için sandalye, konsol, vitrin ya da gümüşlük seçimlerinde daha minimalist ve ortamın geniş görünümünü koruyacak modeller tercih etmeniz gerekebilir. Yemek odası takımı için ayırdığınız alanın ebatları yeterince büyük değilse açılabilen, portatif masalar hem günlük aile yaşamınızda hem de misafirlerinizle birlikte geçireceğiniz yemeklerde ihtiyacınıza cevap verecek, oldukça kullanışlı modellerdir. Her yemek odasının olmazsa olmazı haline gelmiş aynalar, odanın mikro görüntüsünü yok eden, şık bir yardımcıdır. Konsol üzerinde ya da duvarda birkaç parça halinde ayna kullanarak istediğiniz ferahlığı yakalayabilirsiniz.

Modern ve spor yemek odaları

Son zamanlarda modern akımın etkisinde tasarlanmış yemek odası takımlarının vitrinlerde bol miktarda yer aldığını görüyoruz. Spor tarzdaki mobilyalar ise modern stildeki mobilyalara küçük, klasik dokunuşlar yapılarak ortaya çıkarılmış bu modeller, üzerinde renk oynamalarını ve kendinize has hareketlilikleri kolayca uygulayabileceğiniz takımlardır. Zorlanmadan estetik bir dekor elde edebilmek için modern tarza yönelebilirsiniz.

Stilinizi belirleyin

Eşsiz bir yemek yemek odası tasarlamak istiyorsanız öncellikle hangi akımın hakimiyetini görmek istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Yemek odası genellikle şık ve gösterişli olarak lanse edilse de Avangard akımının asaletini, Country’nin sıcaklığını taşıyabilecek en uygun ortamdır. Ayrıca diğer bir çok stille harmanlayarak özgün bir tasarım çıkarmanız mümkün. Hangi konsept olursa olsun odayı sıkıcı hale getirmemek için temelde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Düzensiz ve karmaşık bir görünüm her zaman göz yorucu olacaktır. Bunu engellemek için yemek takımlarınızın fazlalığıyla orantılı konsol, vitrin ve gümüşlük kullanmalısınız. Stilinize uygun takımı seçtikten sonra büyük mobilyaların zarafetini bozmamak için renklendirme görevi sandalyelere ve diğer küçük aksesuarlara bırakılmalıdır. Duvarların ışıltısı olan tablolara mutlaka yer vermek gerekir. Ancak ağır temalı tablolar yemek odalarına göre değildir. Mümkün olduğunca renklerini ortama yayabilecek resimler tercih ederek odanızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

En önemlisi fiyat

Bütün alışverişlerde olduğu gibi yemek odası seçerken en çok dikkat edilen konu fiyatlardır. Mobilyalarınıza ederinden fazla ödeme yapmak yerine kampanyalardan ve indirimlerden yararlanarak istediğiniz modelde bir yemek odası takımına sahip olabilirsiniz. Sağlamlık, şıklık ve ucuzluk kriterlerinden ödün vermeden yemek odası takımı alabilmek için de doğru markaya ve mağazaya yönelmelisiniz. Doğrucan Mobilya bu kıstasları sağlayan ürün seçenekleriyle 25 yıldır onbinlerce ailenin tercihidir. Doğrucan Mobilya’nın yeni evlenenler ve evini yenilemek isteyenler için hazırladığı indirimli modelleri ve kampanyalı mobilya paketleri ile yemek odasının yanında yatak odası ve salon takımlarını bir arada bulabilir, çok ucuz fiyatlara evinizi döşeyebilirsiniz.

Doğrucan Mobilya farkı

İstediğiniz nitelikleri doğru şekilde bir araya getirdiğinizde, yemek odanız evinizin gözdesi olacaktır. Arkadaş toplantılarınıza ve yemek saatlerinize değer katacak yemek odası takımını Doğrucan Mobilya’nın web sitesinden bulabilirsiniz. Ürünlerin şıklığını ve kalitesini yakından hissetmek ve bütçenize uygun ödeme imkânlarını keşfetmek için Doğrucan Mobilya mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.


Ücretsiz
teslimat

Daha fazla bilgi

Ücretsiz
montaj

Daha fazla bilgi

Güvenli
alışveriş

Daha fazla bilgi

2+5 yıl
garanti

Daha fazla bilgi

25 yıllık
deneyim

Daha fazla bilgi