%7
5 üzerinden 0
4900.32 TL   4518.45TL
5 üzerinden 5
3591.00TL
5 üzerinden 0
5347.00TL
5 üzerinden 0
5017.00TL
%6
5 üzerinden 0
5888.24 TL   5489.72TL
%17
5 üzerinden 0
4929.01 TL   4079.03TL
%12
5 üzerinden 0
3203.44 TL   2790.11TL
5 üzerinden 5
4010.00TL
%18
5 üzerinden 0
3360.88 TL   2734.19TL
5 üzerinden 5
5619.00TL
5 üzerinden 5
7759.00TL
5 üzerinden 5
5364.00TL
5 üzerinden 0
7861.00TL
5 üzerinden 0
6447.00TL
5 üzerinden 0
6269.00TL
5 üzerinden 5
7527.00TL
%17
5 üzerinden 0
5223.41 TL   4290.20TL
5 üzerinden 4
4995.00TL

Yatak Odası Takımları

Yatak odası güne gözümüzü açtığımız, enerjimizi topladığımız, deşarj olduğumuz başlıca dinlenme alanımızdır. Yorgunluğumuzu atmak ve uykumuzu güzelce alabilmek için yatak odasının evdeki konumu, dizaynı ve tarzı çok önemlidir. Evin dekorasyonuna uygun, göze hoş görünen, kullanışlı bir yatak odası takımı ev hayatınızı ve özellikle sabahlarınızı oldukça kolaylaştıracaktır.

Yatak odası olarak kullanacağınız yere karar verme aşamasında ilk olarak göz önünde bulundurulması gereken konu odanın yeterince ışık almasıdır. Aydınlık olmasının yanı sıra yatak odanızın geniş olması da istediğiniz dekorasyonu ve tarzı uygulayabileceğiniz en uygun ortamı sağlayacaktır.

Yatak Seçimi

Rahat edebileceğiniz ve güzelce dinlenebileceğiniz bir yatak odasının dekorasyonuna yatak seçimiyle başlayabilirsiniz. Yatak seçerken tercihinizi anatominize uygun, uyku sırasında omurganızı doğru şekilde destekleyen ürünlerden yana kullanmalısınız. Yatağın yumuşaklık seviyesine, kendinizi rahat hissetme durumunuza göre karar verebilirsiniz. Yatak alırken iç dolgusuyla ilgili bilgi almak gerekir. Yayların dışarıdan hissedilebilirliğini yok eden, kalın ve kaliteli üst dolgusu önemlidir. Sağlıklı ve huzurlu bir uyku için yatak mümkün olduğunca geniş olmalıdır. Yatak boyu için belirlenen minimum ölçü, kişinin boyundan en az 20 cm uzun olmasıdır. Çift kişilik yataklarda ise ne dar ne geniş olarak nitelendirebileceğimiz 160x200 ölçülerindeki yataklar orta boyutlu odalar için ideal olacaktır.

Bazalı Yataklar Kullanışlıdır

Sağlıklı ve rahat bir yatağın ardından baza ya da karyola tipine karar verilmelidir. Bu konuda yatak odası takımınızın hangi tarza sahip olacağı, odanızın büyüklüğü karar aşamasında sizi yönlendirecek unsurlardır. Hiç kuşkusuz son zamanların en çok tercih edilen yatak modelleri bazalı olanlardır. Fazlalık eşyalarınızı muhafaza etme imkanı sağlayan bazalar sayesinde ev düzenini sağlamanız oldukça kolaylaşır. Özellikle küçük bir yatak odası için büyük ölçüde toparlayıcı olan bazalar aynı şekilde geniş ebatlı odalarda da dağınıklığı ortadan kaldırır. En kullanışlı tercih bazalı yataklar olsa da odanız yeterince genişse karyola tipi yataklara yönelebilirsiniz. Karyolanızda bulunan ahşap detaylar ve oymalarla odanızın tarzını destekleyebilirsiniz.

Stilinizi belirleyin

Sağlamlık ve kullanışlılığa öncelik verdikten sonra odanın sizi yansıtan bir stile bürünmesine sıra geliyor. Bu adımda önceliğiniz odanın tarzını ve temasını belirlemek olmalı. Country, avangard, klasik ve modern gibi akımlardan esinlenerek istediğiniz konsepti ortaya çıkarabilirsiniz. Yatak odasına dinlendirici havasını vermek için göz yormayan, karmaşadan uzak bir stil benimseyebilirsiniz.

Dinginlik veren pastel tonlar ve soft renklerin hakim olduğu iç açıcı, ferah bir yatak odası takımı, ışıklı bir güne uyanmanıza yardımcı olacaktır. Yatak, gardırop, şifonyer gibi temel mobilyalarda belirgin olmayan ve açık renkler kullanılmalıdır. Beyaz ve tonlarının yuvarlak geçişli mobilyalar üzerinde mat uygulamalarıyla otantik bir hava yakalayabilirsiniz. Ya da keskin hatlı yatak odası takımları tercih ederek modern bir dekorasyon yaratmanız mümkün. Canlı ve göze çarpan renkleri aksesuarlarda, tablolarda, yastık ve kırlent kumaşlarında ya da halı deseninde kullanarak odayı soğuk duruşundan uzaklaştırabilirsiniz.

Yatak odasına bakıldığında ilk göze çarpan şey yatak odası takımı, detayda ise yatak ve dolayısıyla yatağı süsleyen yatak örtüleridir. İngiliz ve Fransız stillerinin sadeliğini ve şıklığını yatak odanızla buluşturmak için natürel renkli, dantellerle süslenmiş yatak örtülerini kullanabilirsiniz. Yatağın kenarına küçük bir şifonyer ve abajur yatağınızla ahengi sağlayacaktır. Klasik bir görünüm elde etmek için ise daha belirgin tek bir renk kullanıp, beyaz cibinlikle tasarımınızı zenginleştirebilirsiniz. Odanız hangi tarzda dekore edilmiş olursa olsun duvarda kullanacağınız tablolar ve küçük raflar işlevselliği artırır; yatak odanıza ve yatak odası takımınıza hoş bir görüntü verir.

Tekli koltukların ve berjerlerin en özgün kullanım alanlarından biri de yatak odalarıdır. Yatak odasının dingin havasını daha da huzurlu hale getirmek için yatak odası takımınızla uyumlu bir berjeri pencereye yakın bir noktaya yerleştirebilirsiniz. Sehpa ya da küçük bir masa ve sade bir abajur ile ister okuma ister çalışma köşesi olarak kullanabilirsiniz. Böylece yatak odanızın içinde başka bir yaşam alanına daha sahip olursunuz. Benzer şekilde yatağınızın ayak ucuna yatağın boyutlarıyla orantılı bir sedir ya da sandık konumlandırabilir, eşyalarınızı saklamak için ekstra bir yer edinebilirsiniz.

Doğru Karar Doğrucan Mobilya

Evin en önemli bölümlerinden olan, evdeki dinlenme ve terapi alanımız olan yatak odasında kullanacağımız mobilyalar, maliyeti en fazla olan eşyalardan olarak bilinir. Ancak mobilya sektörünün gözdesi Doğrucan Mobilya ile yatak odanızı istediğiniz tarzda ve uygun fiyatlarla döşeyebilirsiniz. Alışverişinizi yapmadan önce, sağlığınız düşünülerek, kaliteli malzemelerle hazırlanmış yatak odası takımlarını bütçenize uygun fiyatlarla bulabileceğiniz Doğrucan Mobilya’ya uğramayı unutmayın.


Ücretsiz
teslimat

Daha fazla bilgi

Ücretsiz
montaj

Daha fazla bilgi

Güvenli
alışveriş

Daha fazla bilgi

2+5 yıl
garanti

Daha fazla bilgi

25 yıllık
deneyim

Daha fazla bilgi