%20
5 üzerinden 5
4106.00 TL   3284.00TL
%19
5 üzerinden 5
3898.00 TL   3119.00TL
%20
5 üzerinden 0
4730.00 TL   3784.00TL
5 üzerinden 0
5345.00TL
5 üzerinden 0
5414.00TL
5 üzerinden 0
7240.00TL
5 üzerinden 0
3380.00TL
5 üzerinden 0
4870.00TL
5 üzerinden 0
3250.00TL
%19
5 üzerinden 0
3677.00 TL   2942.00TL
5 üzerinden 0
2900.00TL
5 üzerinden 0
8190.00TL
5 üzerinden 0
9270.00TL
5 üzerinden 5
4170.00TL
5 üzerinden 5
4170.00TL
5 üzerinden 5
4170.00TL
5 üzerinden 4
4289.00TL
5 üzerinden 5
5259.00TL
5 üzerinden 5
3880.00TL
5 üzerinden 0
4915.00TL

Köşe Koltuk Takımları

Köşe koltuk takımı, genellikle oturma odaları ve salonlarda kullanılan, rahat bir oturma alanı oluşturmak için tasarlanmış "L" şeklinde koltuk takımlarıdır. Rahatına düşkün ve evinde samimi, sıcak bir ortam yaratmak isteyenler için köşe koltuk takımları en uygun dekorasyon alternatifidir. Evin neredeyse her odasıyla uyum sağlayabilecek köşe koltuk takımlarını, küçük ebatlı takımlar arasından seçerek mutfağınızın ya da yatak odanızın bir köşesine bile yerleştirebilirsiniz. Sadece evinizde değil ofisinizde de köşe koltukları kullanarak iş ortamınıza ve molalarınıza keyif katabilirsiniz.

Satın alma rehberi

Köşe koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken ilk hususlar sağlamlık ve kullanışlılıktır. Sağlam bir köşe takımı seçmek size uzun kullanım ömrü sağlar. Köşe koltuk takımları birbirinden farklı dekorasyon fikirlerine sahip modelleri ve işlevsellikleri ile sıkıcılıktan çok uzaktır. Koltuk takımınızı sandıklı modeller arasından seçerek evinize yeni bir depolama alanı kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda kenarlıkları kitaplık ya da dergilik olarak tasarlanmış köşe koltuk takımları ile küçük dağınıklarınızı toparlama imkânınız olur.

Köşe koltuk takımları evinizin stilini dizayn etme konusunda işinizi en çok kolaylaştıracak mobilya grubudur. Köşe koltuklarda en fazla tercih edilen renkler kahverengi, beyaz, gri ve bunların tonlarıdır. Doğal ve pastel renkler kolay bir tasarımın yanı sıra özgün ve dekoratif dokunuşlar yapma olanağı sunar. Aksesuarlarınızda ve duvarlarınızda yapacağınız farklı uygulamalara elverişli bir zemin hazırlamış olursunuz. İşlenmemiş ahşap görünümlü bir sehpa ile yastık ve kırlentlerinizde kullanabileceğiniz çiçek desenleri ile country, büyük raflı kitaplıklar ve köşe takımının karşısına yerleştirebileceğiniz şık bir TV ünitesi ile modern tarzı odanızda yakalamanız mümkün. Kısacası renk seçiminizde natürel ve nötr renkleri tercih ederek istediğiniz stilde bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu alışılagelmiş çizgilerin dışına çıkarmak istiyorsanız köşe koltuk takımlarını mutlaka kullanmalısınız. Köşe takımları öncelikle bulunduğu ortama genişlik ve ferahlık verir. Büyük bir mobilya olmasına karşın çok parçalı olmaması sayesinde alanın bütünlüğünü bozmaz ve hem küçük hem de büyük ölçülere sahip odaları olduğundan daha geniş gösterir. Koltuğun konumlandırılacağı yeri doğru seçerek odayı daha ışıklı hale getirebilirsiniz. Köşe koltuk takımınızı yerleştirirken bir köşesini cama, bir köşesini duvara vermeniz odanızın enerjisini yükseltecek ve güneş ışığından maksimum seviyede yararlanmanızı sağlayacaktır.

Köşe koltuk denince akla sadece L koltuklar gelse de devasa tasarımlara sahip U koltukları da geniş odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İki taraftan uzantılı, iki köşeye sahip ve tek başına bir dekorasyon örneği olan bu koltuk takımlarını sade, şık bir TV ünitesi ile kombinleyerek evinizde sinema salonu havasını yaşayabilirsiniz. Köşe koltuklar rahatlık ve ferahlıkla iç içedir. Büyük pencereli bir salonunuz ve izlemesi keyifli manzaranız varsa odanızda mutlaka bir köşe koltuğa yer vermelisiniz.

Köşe koltuklar, kullanım kolaylığı ve bütün tarzlara hitap edebilmesi gibi özellikleri sayesinde ürün çeşitliliği en fazla olan mobilyalar arasında yerini almıştır. Böylece her üsluba ve her zevke uygun köşe koltuk takımı bulabilirsiniz. Başlı başına bir moda akımını temsil eden köşe koltuk takımını hangi dekoratif aksamlarla, nasıl kombinleyeceğiniz önemlidir. Halı, kırlent ve sehpanın köşe koltuklarınızla birlikte kullanılması görüntü bütünlüğünü sağlar. Peki, doğru kullanımları nasıl olmalıdır? Öncelikle köşe koltuğunuzla kombinleyeceğiniz bir halının ölçüleri koltuğunuzun boyutlarıyla aynı olmalıdır. Halı, koltuğun altına gelecek kadar yakına serilmelidir. Koltuklarınızla birlikte kullandığınız dekor araçlarından sehpalarla, farklı bir tarza geçiş yapabileceğiniz gibi odanızın genel stilini destekleyici bir efekt de verebilirsiniz. Günümüzde birçok tasarımda kullanılan sehpalara baktığımızda, sade, belirgin olmayan renklerin uygulandığı fakat farklı kesimleriyle göze çarpan modeller görüyoruz. Ancak siz evinizde belirlediğiniz stile ve seçtiğiniz koltuklarda kullandığınız renklere göre tam tersi bir sehpa dizaynı kullanabilirsiniz. Koltuk takımınızın renkleri gri ya da bej tonlarındaysa belirgin ve düz bir renkle boyanmış/cilalanmış, yuvarlak ya da elips şeklindeki orta sehpa odanıza renk katacaktır.

Köşe koltukların natürel renklerle birleşmesiyle dekorasyon işlerinin ne kadar kolaylaştığından bahsettik. Ancak doğru renkleri bir araya getirerek göz alıcı köşe takımınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kırlentler ve koltuğun kumaşında hâkim olan renk arasında bir zıtlık yakalamaktır. Örneğin; mavi ya da mor renkli kumaştan üretilmiş bir koltuk takımını pembe ve sarının belirgin tonlarından yapılmış kırlent ve yastıklarla birleştirerek renkli ve konforlu bir köşe oluşturabilirsiniz.

Ayaklarınızı uzatarak televizyon izleme rahatlığını bulabileceğiniz, kalabalık misafirleri kolaylıkla ağırlayabileceğiniz, hem şık hem modern bir odaya sahip olmak istiyorsanız hemen yeni nesil bir köşe koltuk takımı edinmelisiniz. Evinizdeki samimiyetin ve sıcaklığın merkezi olacak köşe takımınızı seçmek için en yakın Doğrucan Mobilya mağazasını ya da onlarca köşe koltuk takımı modelini bulabileceğiniz Doğrucan Mobilya web sitesindeki ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.


Ücretsiz
teslimat

Daha fazla bilgi

Ücretsiz
montaj

Daha fazla bilgi

Güvenli
alışveriş

Daha fazla bilgi

2+5 yıl
garanti

Daha fazla bilgi

25 yıllık
deneyim

Daha fazla bilgi