Evde vaktimizin büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz yer; oturma odaları ya da salonlardır. Aynı zamanda eve gelen misafirlerin de ağırlandığı bu odaların tarzını ve kullanışlılığını belirleyen en önemli mobilyalar koltuk takımlarıdır. Günümüzde salon ve oturma odası dizaynlarına bakıldığında, L koltuk olarak da bilinen köşe koltuk takımları oldukça rağbet gören, revaçta modellerdir. Köşe koltuklar, piyasada birbirinden farklı modellerle yerini almakta ve koltuk takımları arasında dikkat çekip, öne çıkmayı başarmaktadır. Peki, onlarca koltuk modeli arasından neden köşe koltuk takımları tercih edilir?

1. Köşe koltuk takımları rahattır. Geniş oturma minderleri ile salonun vazgeçilmezi olurlar.

Yorgun bir günün ardından eve geldiğinizde yeterince uzun ve geniş olan koltuğunuza uzanarak televizyon izleme konforunu yaşayabilirsiniz. Evin en sevilen köşesi olmakta iddialı köşe takımları adeta rahat ettirmek için tasarlanmışlardır.

2. Ortamdan tasarruf etmenin en kullanışlı yolu olan köşe takımları özellikle oturma alanı küçük olan evlerde büyük avantajlar sağlar.

Ayrı ayrı koltuklardan oluşan klasik oturma grupları odanızda fazla yer kaplar ve küçük oturma odalarında yaşam alanının daha da azalmasına neden olur. Köşe koltuk takımları, dar odalarda geniş bir alan yaratmak için en ideal oturma grubudur. Sehpalar, vitrinler ve diğer aksesuarlar için kolaylıkla yer bulabilir, tarzınızı bütünüyle yansıtabilirsiniz.

3. Köşe takımları kalabalık misafirleri ağırlamanın en samimi yoludur.

Sağlı ve sollu kanepeleriyle yer sıkıntısını ortadan kaldırır ve sıcak bir ortam oluşturur. Arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmekten keyif alacağınız yakınlığı size sağlar. Koltuk ve sandalye kalabalığı olmadan çok sayıda misafir rahatlıkla ağırlanabilir.

4. Köşe koltukları geniş ya da dar bütün oturma odaları ve salonlara uyum sağlar.

Geniş salonlarınızda seçeceğiniz model ve boyuta göre eşyalarınızla uyum içinde modern ve ferah bir hava yaratabilirsiniz. Köşe koltuklar odalarınıza derinlik katar. Küçük bir odada göz yormadan, tek bir köşe koltukla ve onu destekleyen küçük aksesuarlarla kullanışlı bir alan oluşturulabilir.

5. Her tarzda mobilyalara uygun köşe koltuk bulmak mümkün.Köşe koltuklarınızla ister vintage ister retro tarzda bir salon oluşturmak çok kolay.

Köşe koltuk denince akla sadece spor tarzda, düz renklerle tasarlanmış koltuklar gelmemelidir. Farklı stillere sahip köşe koltuk modelleri vitrinlerde boy göstermekte. Bu modelleri kullanarak özgün dekorasyonlar oluşturabilir ya da istediğiniz moda akımını salonunuza ve oturma odanıza taşıyabilirsiniz.

6. Oldukça şık bir görünüme sahip olan köşe koltuk takımları aynı zamanda evinize farklılık ve modernlik katar.

Elbette istediğiniz görünümü sağlamak için yastık ve kırlent seçimleriyle takımınızı desteklemek de çok önemlidir. Koltuk rengiyle zıt, spor kumaşlardan yapılmış ve desenleriyle takımınızı öne çıkaran modellerden seçebilirsiniz. Eğer koltuk takımları açık renkli ve desenli ise yastıkları sade seçebilir ya da tam tersi durumda yastıkları hareketli modellerden seçerek salonunuzu sade ve zarif bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

7. Şekil olarak L harfine benzeyen köşe koltukların uzun olan kısmı yatak olarak da kullanılabilir.

Bu sayede misafirleriniz için yatacak yer sorunu ortadan kalkar ve ayrı bir yatak yapmanıza gerek kalmaz. Sadece uyumak için değil dinlenmek için de ideal olacaktır. Ayaklarınızı uzatıp ister kitap okuyabilir ister televizyon izleyebilirsiniz.

8. Özellikle yeni evlenen çiftlerin de tercihi olan köşe koltuk takımları bütçenize sağlayacağı avantajlarla da sizi mutlu edecektir.

Klasik oturma gruplarına kıyasla köşe koltuk takımlarında daha uygun fiyatlarla karşılaşmanız mümkün. Aynı şıklığı ve daha fazla rahatlığı bütçenize yardımcı olacak fiyatlarla elde edebilirsiniz.

9. Köşe koltuk takımları ile gereksiz koltuk kalabalığından kurtularak temizlik ve taşıma işlerinizi kolaylaştırırsınız.

Kolay taşınması ve fazla alan kaplamaması zorlanmadan temizlik yapmanıza yardımcı olur. Özellikle yerden yüksek modeller seçerek koltuğun altı da dahil, odanın her köşesini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Hareket ettirme sorunu olmayacağından eşyaların yerlerini rahatlıkla değiştirebilir, istediğiniz zaman istediğiniz oturma odasını oluşturabilirsiniz. Bu konuda köşe koltuk takımları sıkıcılıktan çok uzaktır.

10. Sadece oturma odalarınızda değil iş yerlerinde ve ofislerde de kullanış ve konfor için size en uygun model köşe koltuklar olacaktır.

İş yerlerinde modern ve samimi bir atmosfer oluşturmak için köşe koltuklar öncelikli tercihler arasında yer alıyor. Mesai saatlerinde ev rahatlığını konuklarınıza yaşatabilir ve molalarda siz de bu keyfi yaşayabilirsiniz. Konforu ofisinize taşımış olmaktan memnun olacaksınız.