1968 yılının Ağustos ayında, İzmir’in tüm marangoz ve mobilyacı esnafının işyeri sahibi olabilmesi amacıyla, Kısıkköy Ağaç İşleri Sanayi Sitesi, İzmir’in Menderes ilçesinde kuruldu. 3 yıl sonra arsaları satın alınan sanayi sitesinin temelleri 1971 yılının Eylül ayında, dönemin Sanayi Bakanı Şahap Kocatopcu tarafından atıldı. İnşaatı 300 dönüm arsa üzerine 6 yılda tamamlanan Kısıkköy Ağaç İşleri Sanayi Sitesi’nin inşaatı tamamlandıktan sonra 1987 yılının Haziran ayında çekilen kuralar ile anahtarlar işyeri sahiplerine teslim edildi.

Kısıkköy Mobilya Şehri faaliyete geçtiği yıldan itibaren istikrarlı bir büyüyüş gerçekleştirerek bugün Ege’nin en büyük, Türkiye’nin ise en büyük mobilya sitelerinden biri haline geldi. Menderes Belediyesi’nin planlı yapılaşması sayesinde geniş caddeler üzerinde düzenli yerleştirilmiş 400’e yakın mağaza ve imalathanenin sayısı gün geçtikçe artıyor.

İzmir’in ve tüm Ege’nin tüm önde gelen firmalarına ev sahipliği yapan Kısıkköy Mobilya Şehri özellikle mobilya üreticilerinin buluşma yeri olarak tüketicilere büyük bir ürün çeşitliliği sunmaktadır. Son yıllarda ihracat hacmi ve istihdam oranlarında büyük bir atılım yapan İzmir bölgesinin sahip olduğu liman ve ulaşım kolaylığı bölgeyi gelecekte de önemli bir ticaret ve üretim bölgesi olma konumunda tutmaya devam edecek.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad)’ın 2013 Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektör Raporu’na göre mobilya sektöründe istihdamın en yoğun olduğu 10 il sırasıyla İstanbul, Bursa, Kayseri Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Düzce, Sakarya ve Mersin’dir. Mobilya imalat sektöründe İzmir, yüzde 8,5 pay ile Ankara’nın hemen ardından 5. sırada yer almaktadır. Yine aynı rapora göre 2013 yılında İzmir’de bulunan 1.642 işyerinde 9.916 kişi istihdam olurken, işyeri başına istihdam oranı 6,03 kişidir ve bu rakamlar her geçen yıl katlanarak artmaktadır.

Kısıkköy Mobilya şehrinin en önemli özelliği satış mağazalarının yanında imalathanelere de ev sahipliği yapması. İstediğiniz herhangi bir yemek odası, oturma grubu, televizyon ünitesi, çocuk odası, yatak odası ya da koltuk takımını; evinize, işyerinize ve kendi beğeninize göre sıfırdan imal ettirebilir, yüzlerce renk ve kaplama seçeneği içinden istediğinizi özel olarak yaptırabilir, ya da aklınıza gelebilecek her türlü özel siparişi verebilirsiniz. Hazır mobilyaların evinizin boyutlarına uymaması durumunda kolayca istediğiniz boyutta üretim yaptırabilirsiniz.

KısıkKöy Mobilya Şehrine nasıl gidilir?

Özel aracınızla Kısıkköy Mobilya Şehrine Ulaşım:

Konak - Buca Yönünden: İzmir Adnan Menderes Havalimanına İzmir’in her yerinden ulaşabilirsiniz, bundan sonrası ise çok basit. İzmir – Menderes –Aydın yolundan Adnan Menderes Havalimanı kavşağına ulaştıktan sonra havalimanına giriş yapmadan düz devam edin, 7 kilometre sonra sağ tarafınızda Kısıkköy Mobilya Şehrinin girişini göreceksiniz, eğer kaçırırsanız 700 metre ileriden de giriş yapabilirsiniz.

Karşıyaka – Bayraklı yönünden: İzmir Çevreyolu üzerinden İzmir – Aydın Otoyoluna girin. Adnan Menderes Havalimanı / Gaziemir kavşağından havaalanı yönüne çıkış yapın. Adnan Menderes Havalimanı tabelalarını takip ederek havaalanı yönüne devam edin, sağ tarafınızda Kadoil akaryakıt istasyonunu gördükten sonra 500 metre ilerde sol tarafınızda Opet akaryakıt istastonunu göreceksiniz, son olarak 100 metre ileride de Kısıkköy Mobilya Şehrine girişi göreceksiniz.

Doğrucan Mobilya’nın Kısıkköy Şubesi’ne ulaşmak için web sitemizin iletişim sayfasını kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Kısıkköy Mobilya Şehrine otobüs, izban ve metro ile ulaşım alternatifleri

1)İzban ile Sarnıç İstasyonu'na geldikten sonra buradan 728 numaralı Eshot otobüsüne binerek son durak olan Kısıkköy Mobilya Şehri'nde inebilirsiniz.

2)Yine Sarnıç İstasyonu'ndan 705 numaralı Eshot otobüsüne binerek Sarnıç Yol Ayrımı durağında inip 30 metrelik bir yürüyüşle Kısıkköy Mobilya Şehri'ne ulaşabilirsiniz.

3)İzban ile Cumaovası İstasyonu'nda indikten sonra 814 numaralı Eshot otobüsüne binerek son durak olan Kısıkköy Mobilya Şehri'ne ulaşabilirsiniz.

4)Menderes ilçesinden 707 numaralı Eshot otobüsüne binerek Kısıkköy Mobilya Şehri içindeki PTT Durağı'nda inebilirsiniz.

5)Denizli’den Kısıkköy Mobilya Şehrine gelmek için; Denizli istikametinden İzmir – Aydın otoyolunda devam edin, İzmir’e yaklaşınca ilk Adnan Menderes Havalimanı kavşağından çıkış yapın, havalimanına doğru giderken yaklaşık 2 kilometre sonra sol tarafınızda Kısıkköy Mobilya Şehri’ni göreceksiniz.

Kısıkköy Mobilya Şehri haftanın hangi günleri, hangi saatlerde açık?

Kısıkköy Mobilya Şehri Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın 7 günü açıktır.
Pazartesi: 09:00 – 20:30
Salı: 09:00 – 20:30
Çarşamba: 09:00 – 20:30
Perşembe: 09:00 – 20:30
Cuma: 09:00 – 20:30
Cumartesi: 09:00 – 20:30
Pazar: 10:30 – 20:00