İzmir’in nüfus bakımından en büyük ilçelerinden birisi olan Karabağlar; kuzeyde Konak, güneyde Gaziemir, doğuda Buca ve batıda Balçova ilçeleri ile çevrilidir. Karabağlar İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden birisidir. İlçe adını, 200 yıl kadar önce Emrez ve Aktepe mahallelerini kaplayan kara üzüm bağlarından almaktadır. Karabağlar ilçesinin şuan bulunduğu bölgede yer alan bağlar ve çiftliklerden birisi olan Bozyaka bağları 1970’lere kadar korunmuş ve 1920 yıllarında Reşat Nuri Güntekin’in romanlarına konu olmuştur. Güntekin’in Çalıkuşu isimli romanını yazdığı ev, bugün bir kitaplık olarak hizmet vermektedir ve İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma hastanesi arkasında bulunmaktadır.

Karabağlar'ın bugün bilinen ünü ise İzmir’in ve Türkiye’nin önde gelen birçok mobilya mağazasına ev sahipliği yapmasına dayanmaktadır. 40 yıl kadar önce, yerinde bağlar bulunan Yeşillik Caddesi bugün yüzlerce mobilya mağazasıyla mobilya sektörünün toplandığı merkezlerden birisidir. Eğer evinize ya da ofisinize mobilya almak istiyorsanız Karabağlar mobilya çarşısına mutlaka uğramalısınız.

Karabağlar Mobilya Çarşısına ulaşım için Yeşillik Caddesine gitmeniz gerekmektedir. Karabağların Mobilya firmaları Yeşillik Caddesi üzerinde toplanmıştır.

Karabağlar Mobilya Çarşısına Ulaşım

Karşıyaka Yönünden:

- Karşıyaka İskelesi önünden 200 Numaralı Eshot otobüsüne binerek ‘Kaymakkuyu’ durağında inin, 3 dakikalık yürüyüşle Yeşillik Caddesine ulaşabilirsiniz.

- Karşıyaka’dan Cumaovası yönüne giden İzban’a binerek ‘İnkilap’ durağında inin, 10 dakikalık yürüyüşle Karabağlar Mobilya Sanayi Sitesine ulaşabilirsiniz.

Konak Yönünden:

Konak Atatürk Kültür Merkezi önünden 887 ya da 152 Numaralı Eshot Otobüslerine binerek ‘Kaymakkuyu’ durağında inebilirsiniz.

Konak Bahribaba otobüs duraklarından 27 veya 157 numaralı Eshot otobüslerine binerek yine ‘Kaymakkuyu’ durağında indikten sonra 3 dakikalık bir yürüyüşle Yeşillik Caddesine ulaşabilirsiniz.

Konak Metro İstasyonundan Fahrettin Altay yönüne binerek Üçyol durağında inin, burada bulunan otobüs duraklarından 152, 887 veya 910 Numaralı Eshot otobüslerinden birisine binerek Karabağlar Mobilyacılar Sitesine ulaşabilirsiniz.

Konak Metro İstasyonundan Evka 3 yönüne giden metroya binin, Çankaya Durağında indikten sonra Çankaya Otobüs durağından 90 veya 930 numaralı Eshot Otobüslerine binerek Karabağlar Mobilyacılar Çarşısına ulaşabilirsiniz.

Karabağlar Mobilya Çarşısına uğradığınızda sizi mutlaka Doğrucan Mobilya Karabağlar Mağazası'na bekleriz.

Doğrucan Mobilya, yıllardır Ege’nin ve Türkiye’nin her yerine mobilyalar tedarik etmekte, yaşam alanlarını modanın dokunuşlarıyla dizayn etmek isteyenlere çözümler sunmaktadır. Mobilyaları beğeninize sunarken yalnızca işlevsellik ve rahatlık değil, evleri yenilikçi, estetik sanat eserleriyle donatma hedefini kendine ilke edinen Doğrucan Mobilya Ege bölgesinin lider mobilya firması olmasını da bu ilkelerine borçlu.

Kaliteli işçilikle üretilmiş, dayanıklı mobilyaların düşük fiyatla da müşterilerin beğenisine sunulabileceğini kanıtlarcasına, kurulduğu ilk günden bu yana büyüme hızını ve müşteri potansiyelini yükselten Doğrucan Mobilya, doğum şehri olan İzmir’in sınırlarını çoktan aşmış durumda.

Karabağlar Mobilya Mağazası'nda modern ve fonksiyonel yüzlerce mobilya modelini beğeniye sunan Doğrucan Mobilya, satış öncesinde, sırasında ve sonrasında her zaman olduğu gibi müşterilerinin yanında olmaya devam etmekte. Bütçenizi zorlamadan evinizi yenilemek ve sıfırdan donatmak, en uygun kampanyalar ve fırsatlarla, Doğrucan Mobilya’da mümkün. Size en uygun ödeme seçeneklerini tasarlarken, ihtiyaçlarınız ve bütçenizi değerlendirmeye alarak, ev ekonominizi sarsmadan hayatınızı yenilemenize yardımcı oluyoruz.

Bize göre mobilya yalnızca evi dolu gösteren eşyalar bütünü değildir. Mobilyalar yaşam kalitemizi belirler. Evlerimiz, hayatımızın merkezi, geleceğimizi kurdumuz mekânlardır. Burada geçirdiğimiz zaman, yani iş ve gezi dışında kalan zaman, ömrümüzün büyük bölümünü oluşturur. Çocuklarımızla, dostlarımızla, ailemizle, eşimizle evimizde geçirdiğimiz zamanın verimi ve keyfi çok önemli olduğundan ve ev ortamında bu keyfi yaratan yegâne eşyalar mobilyalarımız olduğundan, mobilyaların hayatımızda ne kadar önemli objeler olduğunu biliyoruz.

Çağımızın bilimsel ve sanatsal gelişmelerinden en üst seviyede faydalanan mobilyalarımız artık sadece kumaş ve sünger kaplı ya da sadece ahşaptan oluşan eşyalar değiller. Mobilyalar, tek başlarına birçok ihtiyaca hizmet edebilen araçlar olduğu gibi, hayatın zorluklarına da meydan okuyabilmelerini sağlayacak teknolojilerden faydalanarak sanatçıların elinden çıkma tasarımlara sahipler.

İşte tüm bu bilgiler ışığında sizlere sunduğumuz, yüzlerce çeşit mobilyamızı görmek, ihtiyacınız olan ürünlere uygun fiyatlara sahip olabilme fırsatını yakalamak için sizleri, hâlihazırda İzmir Karabağlar‘da hizmet veren mağazamızabekliyoruz.