Yatak odası; gün içindeki enerjimizi ve performansımızı belirleyen, yorgunluğumuzu alan ve güzel bir uyku sonrası gözümüzü yeni bir güne açtığımız favori yaşam alanımızdır. Hayatımız boyunca en rahat ettiğimiz, kendimizi dinleyebildiğimiz en özel yerdir. Bu yüzden bu denli önemli bir odanın tasarımı da özenli olmalıdır. Benliğimizi yansıtan dizaynda bir yatak odasının, aynı zamanda evin bütünüyle uyum içinde olması çok önemlidir. Bu uyumu yakalayabilmek için odanın şekline ve boyutuna göre uygulanacak genel stile karar vermek gerekir.

Evdeki eşyaların gösterişinden çok farklılığına dikkat çekmek isteyenler ve bir o kadar da sade bir dekorasyon taraftarı olanlar için endüstriyel tarzda seçilmiş yatak odası takımı doğru bir karar olacaktır. Mobilyalar gri, bej ya da toprak renklerinden tercih edilebilir. Gardırop, şifonyer ve konsolda sert renk geçişlerinden kaçınıp, perdelerde ve nevresimde kullanılan pastel renklerle tarz geçişi yumuşatılır. Tarzını çok net ortaya koyan böyle bir takıma el yapımı, orijinal aksesuarlarla süslenerek zariflik katılabilir. Stilindeki sertliği devam ettirmek isteyenler için koyu bir renk kullanarak yatak başlığına vurgu yapılabilir.

Klasik ve gösterişli mobilyalardan vazgeçemeyenler; gold başlıklar, gardırop kapakları ve çekmecelerde kullanılan yaldızlı tutma kolları ile yatak odasını saraydan bir köşe haline getirebilir. Mobilyalar üzerinde kullanılan ahşap ya da beyaz renklerle odanın aurasını tamamlamak mümkün. Renklendirmeleri küçük yerlerde yapmak odanın genel otantik havasını korur. Son trendlerde klasik mobilyaların fuşya ve kırmızının koyu tonları ile renklendirildiğini görüyoruz. Tercihe göre başlıkta kullanılacak farklı renklerle odadaki ışıltı biraz azaltılıp günlük görünüme yaklaştırılabilir. Ayrıca yatakta cibinlik kullanarak ruhunuza hitap edecek bir görünüm elde edebilirsiniz. Cibinlik kullanılacak bir yatak odasında, gardırop, şifonyer ve konsollar büyük ve dikkat çekici seçilirken, yatak ve başlığı biraz geri planda bırakmakta yarar vardır.

Gösterişli, klasik tarzda bir yatak odası takımı için yatak odasının geniş ölçülerde olması gerekir.

Klasik tarzı benimsemiş ama aynı zamanda sadelikten yana olanlar, bütün mobilyaları ahşaptan oluşan yatak odası takımlarını tercih edebilirler. Koyu renk ahşaptan oluşan bir takım düşünüldüğünde beyaz tonlarında aksesuarlar ve nevresimler odaya asil bir hava verir. Sadeliği renklendirmek isteyenler ise farklı dönemlerden mobilyalar içeren elektik tarzdaki yatak odası takımlarına göz atmadan geçmemelidir.

Yaşam alanındaki hareketlilikten hoşlanan renkli bir kişiliğe sahip olanlar için de iç dünyalarını ev dekorasyonlarına yansıtmalarını sağlayacak birçok model bulunmakta. Örneğin country tarzında seçilecek mobilyalar yatak odanızda modern ve munis bir hava yaratmaya yardımcı olur. Yatağın ve mobilyaların belirli yerlerinde bulunan küçük çiçek desenleri ile yatak odasında bahar rüzgarları estirebilirsiniz. Genellikle açık renk takımların yer aldığı country yatak odaları iki kapılı gardıroplar gibi büyük ebatlı olmayan mobilyalar için elverişli olacaktır. Kısacası küçük bir yatak odasında da ferah bir ortam oluşturmak mümkün.

Enerjisi yüksek modellerden oluşan bir başka seçim de Asya tarzı mobilyalardır. Açık tonların üzerine belirgin ve farklı renklerde kumaşlardan yapılmış yastık, nevresim, perde gibi detaylar kullanarak aydınlık bir oda dekore edilebilir. Vitrinlerde sık sık görmeye başladığımız mat beyaz mobilyalar ile yatak odası takımının bütünlüğü sağlanır. Odadaki stil vurgusunu mobilyalarda tutabilmek için büyük aynalar yerine sadece tuvalet masasında ayna kullanmak yerinde olacaktır. Hem küçük hem de büyük ebatlı mobilyalar ile bu tarzı yakalamanız mümkün olduğu için odanızın boyutundan bağımsız, abartıdan uzak ve enerji dolu bir stili, Asya esintileri kullanarak yatak odanızda oluşturabilirsiniz.

Yatak odası her şeyden öte bir dinlenme alanıdır. Siz de yatak odanızda düzen ve sükûnet arayanlardansanız minimalist tarzda tasarlanmış yatak odası takımlarına göz gezdirmelisiniz. Genel olarak biri beyaz diğeri koyu renk tonlarından olmak üzere iki renkle dekorasyonu tamamlanan bu takımlar, modernliği yatak odasına taşımanın en kolay yoludur. Yatağın büyük olmasıyla öne çıkan minimalist yatak odası takımları rahatlık ve kullanım kolaylığı sunar. Aynı zamanda yuvarlak ve geniş yatakların kullanılacağı en doğru yerdir.

Bütün seçimleriniz gibi yatak odası takımınızda yapacağınız doğru tercihlerinizle de kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Size ve evinize en çok hitap eden yatak odası takımını ürünlerimiz arasından bulabilirsiniz.