Mobilya alışverişi yaparken evimize, ofisimize ya da yaşam alanı haline getireceğimiz yere karakter katacak ürünler almak isteriz. Yaşayacağımız ortamın karakterini belirlerken ister istemez kişiliğimizi, duruşumuzu temsil eden tercihler yaparız. Bütün eşyaları özenle seçip, birbiriyle ahenk içinde ve benliğimizi yansıtan tasarımları bir arada yakalamaya çalışırken, evin belirli bölümlerine odaklanmak işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Dekorasyon aşamasında, mutfak için seçilecek ayırt edici bir masa ya da yatak odası için farkını ilk bakışta hissettiren, odanın stilini belirleyici rolde bir yatak başlığı ile odanın bütün atmosferi değişir. Benzer şekilde salon ve oturma odalarında da evimize eğlence katan, karşısında çokça vakit geçirdiğimiz TV üniteleri, fokus olarak belirlenebilecek en iyi noktadır. Doğru yere yerleştirilmiş, stil sahibi bir TV ünitesi ile zarif, kullanışlı bir köşe ve aynı zamanda konsept sahibi bir oda oluşturabilirsiniz.

Ne çeşit bir TV ünitesi eviniz için doğru seçim olur diye düşünüyorsanız, öncelikle ünitenizi hangi odada kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Geniş bir salonda kullanmayı planlıyorsanız büyük ebatlı, bol çekmeceli ve dolaplı modeller seçerek hem şık bir görüntü oluşturabilir hem de içinde küçük eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Ayrılan alanın boyutları uygunsa salonu boğucu hale getirmeden, TV ünitenize birkaç raf ekleyerek kitaplarınız, çerçeveleriniz ve diğer aksesuarlarınız için bir vitrin ortaya çıkarmanız mümkün.

TV ünitesini oturma odasına konumlandırmak isteyenler için öncelikle açık renkli ürünler tavsiye edilir. Tozu belli etmeyeceği için sizi her gün temizleme sorunundan kurtarır. Bunun yanında açık renkler odayı aydınlık, havadar ve geniş gösterir. Odada yer sıkıntısı var ise dolapsız, dar kesimli kasa yapısına sahip bir mobilyayı küçük raflarla kombinleyebilirsiniz. Özellikle klasik tarzı benimsemiş evlerde camsız, ahşap tonlarında, minyon sehpalı bir TV ünitesi, genel havayı bozmadan ortama uyum sağlar.

TV ünitesi almaya karar verdiğinizde televizyon ve ona bağlı diğer ekipmanların kaplayacağı alanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Televizyonu duvara ya da masaya sabitlemek için gerekli aparatları bulunduran ve çekmece, dolap, raf gibi bölümleriyle odadaki dağınıklığı toparlayacak bir takım, oda düzenini ve görselliğini korumak adına avantajlı bir tercihtir. İşinizi daha da kolaylaştırmak için sabit uydu alıcısı, ses sistemi ve DVD player içeren TV ünitelerine göz atmanızı öneririz.

Evinizde kullandığınız renklere karar verirken TV ünitesini yerleştireceğiniz duvarda ve zeminde, odanın geri kalanıyla ters düşmeyecek ve bire bir aynı tonda olmayan renkler kullanmalısınız. Dikkat çekici renkler ve desenler, televizyon izlerken ilgiyi dağıtır ve rahatsız eder. Bu yüzden gri, bej ve dore tonları gözü yormayacağı için iyi birer seçenek olabilirler.

Teknolojinin gelişmesiyle evimizdeki elektronik eşyaların görüntüleri de hayli değişime uğradı. Evlerde kullanılan son model televizyonlara baktığımızda da dev ekranlı, kıvrımlı tasarımlar ve bu tasarımları destekleyen teknolojik donanımlar görürüz. Eski moda bir TV ünitesi ile televizyonunuz arka planda kalır ve şık durması için ekran boyutundan birçok özelliğine kadar özenle seçmenizin, fazladan para ödemenizin anlamı kalmaz. Yeni nesil çizgiler taşıyan TV ünitesi tercih ederek teknolojinin son jenerasyonu aygıtlarınıza uygun, elit bir köşe kazanabilirsiniz.

TV ünitenizde çağdaş dokunuşlar görmek isterseniz düz ve göze çarpmayan renk tonlarına sahip, parlak yüzeyli modellere bakmanız önerilir. Krom detaylar sayesinde uzay renklerini bünyesinde barındıran ürünler sizi zamanın ötesine götürecektir. Özellikle stüdyo daireler için kusursuz, modern ve elegant bir tasarım için bu tarz mobilyalar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Evin estetiğini sadece mobilya seçimleri ile sağlamak her zaman yeterli olmaz. TV ünitelerinde de bu durum geçerlidir. Aldığınız takımı tarzıyla orantılı ışıklandırmalar ile tamamlayarak evinizde sinema salonu havası yaratabilirsiniz. TV ünitelerinde önerildiği şekilde aydınlatma cihazı tercihlerinizi de göze batmayan, soft renkli abajurlardan yana kullanarak gerek aydınlık gerekse loş ışık elde edebilirsiniz. Böylelikle prestijli ve nitelikli bir televizyon köşesine sahip olursunuz.

Aile bireylerinin evde bulundukları süre boyunca başlıca eğlence merkezi olan TV ünitesini salonunuzda ve oturma odanızda bütün zarafetiyle sergileyebilirsiniz. Evin en göz önünde bulunan bu köşesinin kusursuz görüntüsü ve kullanışlılığı, evde geçirdiğiniz zamanınıza ve hayatınıza değer katar. Size ve evinize layık, modern TV ünitesi tasarımlarını incelemeye Doğrucan Mobilya mağazalarından ya da sitemizin TV Üniteleri bölümünden başlayabilirsiniz.