Mobilya sektörü, küreselleşmiş dünya sanayisinin hızla gelişen ve yeniliklere kolaylıkla ayak uyduran temel ekonomik kaynaklarından birisidir. Gıda, güvenlik ve giyim gibi insanlığın temel ihtiyaçlarından birisi olan barınma ihtiyacının tamamlayıcı unsuru olarak nitelendirebileceğimiz mobilya sektörü; bu özellikleriyle Türkiye’nin de en önemli sektörlerinden sayılmaktadır.

Türkiye’de mobilya sektörü yarattığı istihdam sayesinde ekonomiye büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yoğunlaşan mobilya üretim sektörü; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi sanayi şehirlerinde genellikle mobilya siteleri ve mobilya çarşıları şeklinde tüketiciye ulaşmaktadır. Türkiye’de mobilya sektörü dendiği zaman akla gelen ilk şehir Ankara olmaktadır. Ankara Siteler’de yoğunlaşan mobilya üreticileri on yıllardır bu bölgede hizmet vermektedir. 2000'li yıllara kadar neredeyse tüm Türkiye’nin mobilya ihtiyacını karşılayan Ankara Siteler; o tarihlerde Dünyanın 3. ve Avrupa'nın en büyük mobilyacılar çarşısı olarak hizmet vermekteydi. Daha sonraki yıllarda diğer büyük şehirlerde gerçekleşen sanayi atılımları ve büyüyen sektör sebebiyle listelerde gerilemeler yaşamış olsa da hala Türkiye’nin en fazla marka ve mağazasını içeren mobilya çarşısıdır.

Ülke ve dünya trendlerini, yeni üretim teknolojilerini ve hammadde yeniliklerini takip ederek dinamik yapıda kalmayı başaran Ankara Siteler binlerce farklı mağaza ve markanın showroomlarını ve üretim atölyelerini barındırmaktadır.

Yeni evlenen Ankaralıların evlilik alışverişlerinde ilk duraklarından birisi olan Ankara Siteler mobilyacılar çarşısı yalnızca Ankara içinden değil, Ankara’ya komşu olan; Konya, Kırşehir, Kırklareli, Aksaray, Çankırı, Bolu, Eskişehir ve Karaman illerinden de büyük miktarda müşteri çekmektedir. Bu büyük müşteri potansiyeli Ankara’ya istihdam getirdiği gibi başkent ekonomisini de sürekli olarak beslemektedir.

Üreticilerin sürekli değişen modayla beraber her yıl yeniden tasarladığı ve ürettiği hazır seçeneklere dahil olarak hayalinizdeki mobilyaları özel olarak tasarlayıp üretebilecek atölyeler de bulunmaktadır. Ankara Sitelerde bulunan mobilya üreticilerinde sizin istekleriniz doğrultusunda sıfırdan mobilya üretimi yapılabileceği gibi beğendiğiniz fakat evinizin planlarına uymayan hazır mobilya takımlarında da dilediğiniz değişikliği yaptırabilirsiniz.

Ankara Siteler mobilyacılar çarşısında bulabileceğiniz mobilya seçeneklerinin elbette sınırları yok fakat burada bulabileceğiniz bazı mobilya türlerini sıralayabiliriz.

Evlerde geçirilen vaktin büyük kısmı salon ve oturma odalarında geçtiğinden evinizin en temel ihtiyaçlarından birisi olarak niteleyebileceğimiz, aileniz ve dostlarınızla güzel sohbetlerin konforlu geçmesini sağlayacak oturma grupları, koltuk takımları ve televizyon üniteleri.

Eğer müstakil ve bahçeli bir eviniz, yazlığınız, terasınız varsa güzel ve güneşli günlerde ya da akşamın serinliğinde bahçenizde vakit geçirmek isteyeceğinize hiç şüphe yok. Zevkinize uygun bitkilerle donattığınız yeşil bahçenizde vakit geçirmeyi kolaylaştıracak bahçe mobilyaları, masalar, sandalyeler, banklar, hamaklar ve bahçe salıncağı olarak isimlendirilen sallanan koltuklar.

Çalışıyorsanız günün büyük kısmını işyerinizde, ofisinizde geçiriyorsunuz demektir. Kendi işinizin patronuysanız işyerinizin konforunu ve saygınlığını arttıracak büro mobilyaları, ofis koltukları, çalışma masaları, toplantı masaları, büro oturma grupları, ofis dolapları ve kitaplıklar.

Çocuklarınız varsa ya da çocuk sahibi olmak istiyorsanız mutlaka çocuklarınızın da kendine ait odası olmalıdır. Çocuklarınızın kişiliklerinin filizleneceği, karakterlerinin oluşacağı oda da yaşlarına uygun dizayn edilmiş olmalıdır. Onların arkadaşlarıyla oyunlar oynayabileceği, derslerini çalışabileceği, geceleri huzurlu bir uyku geçirmelerini sağlayacak çocuk karyolaları, gardıroplar, çalışma ve faaliyet/aktivite masaları, çocuk sandalyeleri, kitaplıklar, bilgisayar masaları, ranzalar, genç odası şifonyerleri, genç odası komodinleri ve diğer mini mobilya çeşitleri.

Eşinize ve çocuklarınıza lezzetli, besleyici yemekler yapacağınız mutfağınızın kullanışlılığını arttıracak, düzenli kalmasını sağlayacak mutfak dolapları, mutfak masaları, sandalyeler. Yemek Odanız için yemek odası takımları, yemek masaları, vitrinler.

Gün sonunda artık uyuma vakti geldiğinde çekildiğiniz yatak odaları günün yorgunluğunu atmak ve yeni güne hazırlanmak için kullandığımız yegane sığınağımız. Yatak odaları rahatlık ve konfor açısından diğer tüm odalardan daha önemli bir yere sahiptir. Gece huzurlu bir uyku geçirmek ve yeni güne hazırlanırken harcadığımız kayıp zamanı en aza indirmek için elbise dolapları, yatak odası takımları, şifonyerler, karyolalar, yatak başlıkları, yataklar ve bazalar.

Bütün bunlar haricinde onlarca çeşit mobilyayı bulabilir, dilediğiniz tasarımı özel olarak yaptırabilirsiniz. Eğer yakın bir tarihte evlenmeyi düşünüyor ya da mobilyalarınızın modasının geçtiğini, eskidiğini düşünüyorsanız Doğrucan Mobilya internet sitesinden beğendiğiniz mobilya modellerini yaşadığınız şehre kolayca sipariş edebilir veya Ankara Siteler mobilya çarşısına uğrayabilirsiniz.